All rights Reserved.

Odwiedziło nas od 30-05-2007 gości

O NAS
 

Latem 1982 roku w moim życiu pojawiła się niezwykła kobieta, właścicielka czekoladowego dobermana BOSSA Heterozja. Kobieta została moją żoną i urodziła wspaniałego syna. Pies okazał się oddanym przyjacielem, a ponieważ o przyjaciół trzeba dbać dokupiliśmy mu suczkę ,czarną dobermankę FRYGĘ Heterozja i od 1985 roku jako członkowie ZKwP zaczęliśmy przygodę z kynologią.


Psy towarzyszyły nam w życiu codziennym, dzieliły smutki i radości, ale przede wszystkim były powodem do dumy.
Ich urodę doceniali sędziowie i nagradzając medalami i tytułami. Hodowaliśmy rasy, które urzekły nas wyglądem i charakterem. Wszystkie zostawiły trwały ślad w polskiej kynologii .Bywały również chwile mniej przyjemne, a normą stało się ,że przerywaliśmy bądź rezygnowaliśmy ze spotkań w gronie rodzinnym lub przyjacielskim bo właśnie przypada termin porodu, krycia albo wystawy. Urlopy ,wyjazdy na wycieczkę zostały miłym wspomnieniem. Bo jak tu wypocząć, gdy ciągle towarzyszy niepokój: czy osoba opiekująca się dopatrzy wszystkiego należycie, czy wygłaszcze i przytuli, zainteresuje się czy miska ,,wylizana do czysta"
,a spacer odpowiednio długi? Więc gdy rano witają nas oczy pełne bezwarunkowej miłości i merdające ogony, to żal z powodu braku tych przyjemności mija, a pozostaje przekonanie, że tak musi być i tak będzie.

 


WSTECZ